2007

Šťastný nový rok

31.12.2007 10:05

Všem dvounohým i čtyřnohým kamarádům přejeme krásný nový rok, spoustu radosti a nových zážitků v něm a jen a jen to nejlepší :-)

Vánoce

24.12.2007 01:03

Všem Vám přejeme příjemně prožité Vánoce, pod stromečkem kupu dárků a spoustu dobrot pro lidské i čtyřnohé členy rodiny :-) Užijte si ten krásný den.

Poprvé na cvičáku

14.10.2007 08:59

Dneska jsme byli poprvé na cvičáku v Semilech. Není to klasický cvičák, ale agility, což jsou takové parkury pro psy. Argoušovi se tam hrozně líbilo, teda né až tak překážky, ale spíš těch psů tam :-) Chceme začít chodit pravidelně, teda krom zimy, kterou musíme být na obchodě. Tak uvidíme jak nás to bude dlouho bavit :-)

Argo a Argo :-)

23.09.2007 00:52

Jeli jsme na návštěvu za jedním psím kámošem, taky Argem :-) Je teda asi dvacetkrát větší než náš prdlouš (je to leonbergr), ale vylítali se dostatečně. Nějaké fotky focené mobilem jsou tady

24. Podještědská výstava psů

15.09.2007 10:38

No nevim co mě to popadlo, ale přihlásila jsem nás na výstavu do Liberce. Byli tam celkem čtyři choďáci, v Argoušové třídě (dorostu) byli dva: on a Alda (Aldaron Draugluin), který byl o měsíc starší. No jéje jak ti dva si rozuměli :-) Dalším choďákem tam byl asi tříletý pes Akouš (Akíčita Indian z Luční záře) a nechyběla i fenečka Lencinka (Balenciaga Vita Canina).

Jinak jsme skončili druhý(ze dvou) s hodnocením velmi nadějný. Ale bože co my tam předváděli ... Aríš v kruhu hopsal jak zajíc a když si paní rozhodčí (p.Holmerová) chtěla prohlídnou zuby, jančil jak šílený. Když mu uvazovala mašličku hodnocení na obojek, vytrhl jí ji z ruky a málem ji sežral ! Na to konto se otočila k zapisovateli a povídá: ,,ještě tam dopište, že je velmi temperamentní". Jako opět ostuda jako blázen, při posuzování, kdy měl Argouš stát v postoji sebou plácl na zem, strčil čumák do misky s vodou a pil a pil a pil a pil a pil a.........no až si paní rozhodčí dělala srandu, že takhle dobrou vodu doma asi nemáme :-) Byl uřícenej z toho věčnýho kočkování s Aldou. Jestli si chcete přečíst posudek, tak tady je:

,,šestiměsíční pes, správný tělesný rámec, nůžkový skus, uši daleko od sebe, pěkně osrstěné, výborná struktura srsti, znaky správně rozmístěné, světlé, velmi temperamentní, horší prezentace"

Túra po Krkonoších

25.08.2007 00:21

Tak jsme se opět vydali na delší procházku, tentokráte do Krkonoš. V sobotu jsme zajeli ještě do Jablonce nad Jizerou, kde hrálo pár kapel. Já byla ale hrozně ospalá, tak jsme šli s Aríšem spát do auta. Stočil se mi na klíně a usnul jako špalek. Druhý den jsme šli na Dvoračky a Růženčinu zahrádku, Harachovy kameny... prošli jsme toho celkem dost. Šel s náma i jeden psí kámoš - kokřík Polda, tak se Aríš naběhal no jéééje :-) Počasí se nám vážně vydařilo, svítilo krásně sluníčko a byl nádherný výhled. Opravdu super túra. Fotky můžete skouknout tady

 

Voda

14.08.2007 00:02

Vyrazili jsme na dovolenou na sjezd Vltavy. Začínali jsme ve Vyšším Brodě a zakončili jsme ve Zlaté Koruně, což je dohromady asi šedesát km. Aríš spal s náma ve stanu a to se mu teda líbilo :-)

První den na lodi byl docela nervní a pořád kňučel, ale pak si zvykl a začalo se mu to líbit. Vyštěkával kachny, potkával nový psí kámoše a tak :-) A naučil se plavat! Akorát teda jednou, když jsme se cvakli na jezu, zůstal pod lodí. Naštěstí Roman rychle zareagoval a otočil loď a Aríše vytáhl. Báli jsme se, že se bude bát do lodě znovu vlízt, ale kdeže Aríš :-) Za chvílu kolem nás hopsal a jedeme dál. Byli to pohodový tři dny, i když adrenalinu až moc :-) Ve Zlaté Koruně nás měl vyzvednout autobus a odvízt zpět do Brodu ... hužel ale autobus nedorazil a my vyrazili pěšo na nejbližší autobus (asi 5 km), kterej nám ujel !!! Těsně před nosem a pan řidič nám z okýnka ještě zamával :-( Nakonec jsme si něco stopli a tím se dopravili k dalšímu autobusu. Tak či onak, nasedli jsme správně a nebýt ukvapení, vysedli bychom správně, jenže .... ! Zbrklost zkáza lidstva a my vystoupili o 12 km dřív! A už nic nejelo, začínalo pršet a stmívat se ... pěšky, v dešti, s malym psem a plnou polní jsme ušli asi 8 km načež poslední 4 nás svezl ochotný pan řidič. Zničení, prostydlí a tak dále jsme nalezli do našeho auta a v okamžiku usnuli ... domů se jelo až další den

 

Čundr po Českém ráji

04.08.2007 23:48

Vydali jsem se na túru po Českém ráji. Navštívili jsme Šťastnou zem, kde se zrovna konala gotická bitva (bohužel jsme přišli až po ní), Hrubou Skálu a Trosky. No musím vám říct, že Aríš byl úplně vyřízený, den potom celý prospal. Viděli jsem koníka, dravý ptáky a dalších spoustu pro něj nových věcí. V noci se ten náš hrdina nacpal ke mně do spacáku a usnul jak zabitej. Dokonce jsme ho museli ráno budit, jinak by tam spal ještě tři dny :-) Ale povedený výlet to byl. Fotky (ve špatné kvalitě, ale lepší než nic) zde

 

 

Argouš má čtyři měsíce

15.07.2007 23:43

Stěhujeme se do nového

15.06.2007 21:34

Tak a stěhujeme se z přelidněného Liberce na samotu neboli Nouzov u Semil. Aríš roste jak z vody a je to čím dál větší rošťák :-)

Už se to rozkoukalo a začíná to ničit vše na co přijde :-)

20.05.2007 19:28

V novém domově

04.05.2007 19:00

Tak a máme ho doma raubíře :-) Celou cestu autem prospal a byl zlatíčko. Ani moc nebrečel a to ani v noci, sice jsem u něj musela mít ruku a ráno mě pěkně bolela, ale co bych pro to mrně neudělala že :-)

První seznámení s Argouškem

22.04.2007 13:00

Byli jsme se poprvé podívat na toho našeho novýho mazlíčka. No těšíme se na něj :-)

Právě jsem se narodil

15.03.2007 23:13

Právě jsem se narodil jako zástupce chodského psa, mám tři sourozence a mé jméno je ARGO Z MAJKLOVY ZAHRADY. Těší mě :-)