Argo z Majkovy zahrady

neboli Aríšek

už bohužel není mezi námi, jeho svíčka náhle a nečekaně zhasla 16.4.2016 :-(

 

narozen 15.3.2007 v Jeřicích jako zástupce plemene chodský pes

bonitační kód  I2,K2,U2,W2,X2/B2

DKK 0/0

zkoušky: agility - LA1

              dogdancing - MD1, HtM1, F1, DwD1 = Master of dogdancing 1

                                 MD2, HtM2, F2, DwD2 = Master of dogdancing 2

                                 HtM3 = Master of dogdancing HtM

              sportovní kynologie - ZOP, ZPU1, ZZO, BH, OB-Z

              pasení - ZVOP

výstavy: klubová nebo speciální - V2, res. CAC

              ostatní - V1, VT, krajský vítěz, res. CAC, CAC

 

matka: Aika Skyšická chalupa

otec: Brit Miveko

 (celý rodokmen naleznete zde )

 

 Co jsme měli rádi? Byla toho spousta

Naší první aktivitou bylo agility. Bavilo nás to oba, akorát jsme se do toho kolikrát zamotali a nevěděli co a jak dál. Teda především já. Aríšek míval zase problémek s voňavými fenečkami :-)) Jezdili jsme několikrát za rok na závody a výsledkem bylo několik splněných zkoušek LA1 na výborně. Do kategorie LA2 jsme se nikdy nepřehlásili, agility jsme dělali rekreačně a pro zábavu a tréninkům jsme moc nedali.


 

 Další jeho láskou byly disky neboli dogfrisbee. Za diskem byl Aríšek schopen skákat kdykoliv a jakkoliv... tedy když měl dobrý den, opět nám to občas sabotovaly ty fenečky :-) Pravidelně jsme jezdili na tábory a semináře, kde jsme se zdokonalovali a kde jsme se vždycky posunuli o krok dál, ani tady jsme ale neměli nějaké závodní ambice a spíš jsme si tak hráli.

 Hodně jsme se věnovali tanci se psem, choďák je jak dělaný na tento druh zábavy, protože je pro každou blbost. Tudíž Aríšek uměl panáčky, proplítání pod nohama, zvedání ťapek, výskoky do náruče a podobný kravinky, které nás ale hrozně bavili. I tady jsme se odhodlali na nějaké závody a ze zkoušek jsme splnili všechny první i druhé úrovně a v divizi HtM3 i třetí, nejvyšší úroveň. Vysněného šampiona už bohužel nedoděláme :-(

 

 Přišli jsme na chuť dogtrekkingu, což je túra se psem akorát člověk nese nějakou povinnou výbavu v baťůžku a pejska má na vodítku. Propadli jsme spolu kouzlu longů a z toho už není návratu! Není nad to vyrazit s baťohem a psím kamarádem do hor ... Aríšek byl skvělý parťák, nejlepší trekový pes co jsem si mohla přáta tak se to vždy šlapalo jedna báseň! Taky jsme vyzkoušeli canicross - běh se psem na krátkou vzdálenost (obvykle 3 - 5 km) a to nás taky moc bavilo.

 

Co se týče sportovní kynologie, podařilo se nám splnit ZOP (zkoušku ovladatelnosti psa) a také ZPU1 (zkouška pracovní upotřebitelnosti I. stupně). Podařila se nám splnit zkouška ZZO (základní ovladatelnosti), BH (zkouška doprovodného psa) a OB-Z (obedience). Dělali jsme si zálusk na FPr1 a ZM, k tomu už se bohužel také nedostane :-(

Vyzkoušeli i pasení oveček a výsledkem byla ZVOP (zkouška vloh ovčáckého psa).

 Výstavy nám nic moc neříkaly, nějaké jsme absolvovali, ale nebyla to aktivita, kterou bychom upřednostňovali. Ale proč nevyrazit mezi přátele a kamarády, na klubovky jsme jezdili rádi. Měli jsme nějaké ty výborné, nějaké ty vítěze třídy a krajské vítěze, dva CACe a největším úspěchem bylo V2, res. CAC na klubovce v Kolíně, kde nás bylo ve třídě skoro 20 choďáčků! Na to jsme byli opravdu pyšní!

 

 Co dodat závěrem?? Aríšek byl takový chodský magůrek a i když mi někdy solidně brnkal na nervy a na akci jste nás rozhodně nepřeslechli, byl to můj velký učitel. Byl u všech mých důležitých událostech v mém životě, seznámil mě s několika nejlepšími přáteli, které teď mám, dal mi své nadšení do všech psích aktivit, které jsem si jen umanula zkusit. Dal mi svého nástupce, svého syna Čertíka. Dal mi prostě nejkrásnějších 9 let svého života a moc mu za ně děkuji. NIKDY NA TEBE NEZAPOMENU!!!