Crash z Chrámeckých vinic

neboli Čert

narozen 27.11.2013 jako synáček našeho Aríška, tedy druhý choďáček v naší bandě :-)
svodový kód A2, I1, K3, W2, Y9

DKK 0/1

DLK 0/0

OCD nepostižen

zkoušky:  dogdancing - MD1, F1, Dwd1

 

Matka: Cora z Brdského zálesí

Otec: Argo z Majklovy zahrady

rodokmen zde

Co o tomto šídlu říct? Pokud jste nás přeslechli doteď, nyní už to nehrozí :-) Čerťas zdědil po tatínkovi jeho povídavost, dokonce ji pozvedl o level výš. Oproti Aríškovi je taky hrozný cíťa, stačí. Cvičí s ohromnou radostí a je jedno jestli na míček nebo dobroty. Má ovšem své libůstky a to je právě řvaní a hlasové projevy. Někam přijedeme a musí všechny vyřvat, což není zrovna moc příjemná vlastnost a tu se teda snažíme potlačit. Stejně jako pracujeme na nejistotě a malém sebevědomí, které má. Bohužel nemá jedno varlátko, což mi usnadnilo práci při rozhodování zda uchovňovat či ne. Je to ale ten nejlepší parťák jakého jsme si mohli k našemu prckovi přát :-)

Nu a co děláme? Tak vlastně všechno a nic. Pravidelné tréninky nemáme žádné, ale rádi jezdíme na naše oblíbené tábory, semináře a výcvikovky, kde pilujeme klasickou sportovku, stopy, dogdancing a frisbee. Obrany pro Čerta nejsou, nemá na to vyzrálou psychiku, aby ustál figuranta, ale stopičky jooo, ty nás baví! Tak třeba se doklepem i k nějaké té zkouškce :-)


Sport, ve kterém je Čerťan machr, je dogdrisbee. Má perfektní doskoky, krásně chytá disk a drive tam je parádní ... na to, že viděl frisbee párkrát v životě tak super.  Jen ta panička je stále větší lemra a něco jako trénink házení ...no pche :-D Odbudeme si frisbíčko na pravidelném semináři s Míšou na jaře a na týdenním táboře s Luckou a tím náš trénink hasne :-) Ovšem v téhle disciplíně bychom rádi pokračovali a najeli na ni i závodně ...uvidíme jak se nám to podaří.
 

Ambice máme i v dogdancingu. Tyto kravinky nás taky hodně baví a zkoušky jsou pro nás výzvou. Teď má Čertíček splněné tři jedničky, ale jdeme dál a rádi bychom jednou pokořili i toho šampióna! Nač malé cíle, pěkně zvostra do toho :-) Čerťan je oproti Aíškovi hrozná snaživka, hrozně, hrozně chce cvičit a honem, honem něco dělat, takže cvičit krásnou ladnou sestavu je trošku umění ...ale my se toho nebojíme a jednouto třeba přijde! :-D


 

Sport, kterému se věnujeme nejvíc a nejvíc nás baví je ale dogtrekking :) Milujeme to oba! Čertíčka nikdo nemusel učit tahat, nasadil se mu postroj a on prostě věděl co má dělat, pro tah se narodil, tam se našel. A vyrazit takhle na nějaký long, kdy trávíme dva dny spolu na trase, je něco tak perfektního, že se to nedá popsat slovy. Bohužel longy zaberou hrozně moc času, takže se jim nemůžeme věnovat tolik, kolik bychom chtěli. Rozhodně jich ale za rok pár stihneme, je to jako droga bez níž už si život nedokážu představit!