Novinky

Nymburská tlapka

19.06.2011 19:48

Už potřetí jsme se vydali na neoficiální dogdancingové závody pod taktovkou Ály Smolíkové. Letos jsem do týmu přibalila i Mogýska :-) Počasí vyšlo úplně přesně, sice chvilku sprchlo, ale jinak bylo příjemně a tak akorát na práci :-) Mogynka si den úžasně užívala, lítala od psa ke psu, všechny řádně ohopsala a se všemi se samozřejmě kamarádila. Akorát vystoupení se nám ani za mák nezdařilo ... foukal vítr a páska kolem placu se třepotala, takže jsme dostali zásek a z celé sestavy odcvičili asi dva cviky. No nic, alespoň jsme se o to pokusili :-D Skončili jsme na krásném 16. místě (předposlední :-D ). Zato Aríšek se snažil ze všech sil ... panička sice zapomněla v půlce sestavu a vařila z čisté vody, ale vytančili jsme si nádherné 2. místo v kategorii začátečníků :-) No jen více takových fajnových dnů !!!

Aríškova taneční sestava

Krajská výstava v Benátkách nad Jizerou

12.06.2011 09:57

Den se tedy moc nepovedl, celý propršel a byla celkem zima, ale i tak jsme se nenechali odradit a zajeli do Benátek nad Jizerou, kde se konala krajská výstava psů. Vyběhali jsme si V1, VT (vítěz třídy) :-) Ale co hlavně, zúčastnil se i náš synek Trip (Hopper Vita canina) a ve třídě štěňátek si vyběhal nádherné VN1 a pochvalu od paní rozhodčí za pěknou hlavu, krásný pohyb a pěkně pevnou záď. Takže mám hroznou radost za něj, že je tak šikovnej :-) Takže ač deštivý, přesto fajn den a my moc děkujeme paničce Tripa, že se přijeli ukázat ;-)

Fotky tady

Rozhodčí paní Ovesná, posudek:

,,4letý pes, dobrý rámec, typická hlava, ucho dobře nasazené i nesené, užší postoj hrudních končetin, vbočená hlezna což ovlivňuje mechaniku pohybu, dobré osrstění."

Seminář stop s Irčou Zemanovou

05.06.2011 07:59

Opět luxusní seminář s Irčou :-) Ačkoli bylo veliké horko, vdrželi jsme stopovat až do odpoledních hodin a teda musim nás s Aríšem pochválit, šlo nám to :-) Soustředili jsme se hlavně na lomy, kde nám Irča vysvětlila jak na to, na co dát pozor a čemu se vyhnout. A teda Aríš i pěkně plynule lomil :-D Poslední stopu už ale šel nesoustředěně a přešel lom, takže jsme to opravili a nechali ho už odpočívat. Každopádně mám fakt radost, že ho to tak baví, protože mě to stopování taky nějak začíná bavit :-) A pozor, byli jsme schopni pracovat i při hárající fence !!! Takže já nemám jedinou výtku, kterou bych Aríškovi vytkla .... snad jen, že ten den byl tak krátký :-)

Fotky od Míši tady  a ještě video ;-)

Psola cup v Liberci

28.05.2011 23:30

aneb další víkend s agi :-)

 

A dneska se nám vedlo! Arišák si asi vzal k srdci mou večerní debatu, že jak mě naštve, má s akcema utrum a opravdu se snažil :-) Běhal, reagoval, ostatní psy neřešil ... prostě nádhera. První se běžel jumping, kde jsme minuli poslední skočku (tudíž jedno odmítnutí) a doběhli si pro druhé místo :-) V agility jsem se soustředila na zóny a světe div se ... měli jsme všechny !!! HALELŮJA :-D Zato jsem se ale u jedné skočky otočila moc brzy a tím pádem Aríška vyvedla špatně na houpačku ... takže opět jedno odmítnutí a tentokráte čtvrté místo. V součtu nás to ovšem hodilo na krásné druhé místo !!! Hra byla taková pitomá, kdy pes běžel svou trať a páníček s ním paralelně jinou ... moc se nám nelíbila, ale účelem bylo, že jsme zůstali na parkuru :-) Prostě mám z dnešního dne uspokojující pocit :-D Fotky a video , za oboje děkujeme opět Julce ;-)

Acana may cup II. Mladá Boleslav

21.05.2011 22:11

Každý den není posvícení a dnešek tedy opravdu stál za to, že jsme raději nezůstali doma a neučila jsem se na státnice. Aríš teda rozhodně neměl svůj dobrej den !

Už od rána to vypadalo na pěknej hicák, odprezentovali jsme se, našli si místa u placu a pesanům nějaký ten kousek stínu, kde by se nám neuškvařili. První běh byl jumping, moc pěkný parkur ... ale já jsem prostě debil a nepamatovala jsem si trať, takže jsem Aríška poslala místo do slalomu do tunelu ... takže DIS. Pak už to šlo od desíti k pěti ! Zkouška byla taky moc pěkně postavená, ale Aríš se v půli tunelu rozhodl, že zapomněl přivítat Julku kolem které před chvílí proběhl a obrátil se tam, vrátil se a vyběhl z placu ven... opět tedy DIS. Poslední se běželo agility, Julka se pro jistotu uklidila stranou a ... ouha, Aríšoid se zastavil a nechápal jak je možný, že tam není, když tam předtím byla, pak tam na něj zabrbral nějaký pesan a opět jsme byli v háji ... takže do třetice DIS. Prostě když se nedaří, tak se nedaří. Video sice mám, ale asi nemá cenu ty běhy, kdy končíme po čtvrté překážce vůbec zveřejňovat :-D :-D

 

Nějaké novinky v záložce u potomků ;-)

15.05.2011 11:53

Krakonošův dogtrekking

07.05.2011 20:05

Tentokráte jsme se nemuseli trmácet nikam daleko, trek se konal kousíček od nás - ve Vrchlabí. Původně jsme měli v plánu jít MID, ale bohužel škola se mi blíží ke konci a já mohla být na trati co nejkratší dobu ... takže jsme si dali rychlovku dlouhou 20,5 km. Šlo se opravdu příjemně ... sluníčko svítilo, trasa vedla převážně lukami a lesíky, prostě povedený den :-) Do 20,5 km se Míše povedlo narvat dva kopce, takže trať Vrchlabí - Žalý - Strážné - Vrchlabí byla drobet zabijácká :-D Krizovka nám tentokrát nepřišla jako obvykle na konci, ale při výšlapu na Strážné (fuj a ještě jednou fuj ! ) Kopec to byl odporně prudký, odporně dlouhý, šlo se po odporné asfaltce a odporně pařilo slunce. Ale např. i takový sestup ze Žalýho po sjezdovce byl víc než vtipný, bo místy člověk sotva dokázal v tom krpálu stát, natož jít a se psem, kterej zrovna tam musel samozřejmě táhnout :-D Na konci trasy jsme dvakrát malinko zakufrovali a přišli tak o drahocenný čas. Do cíle jsme si doběhli s časem 3.43 a jsme s ním nadmíru spokojení ! O to víc, že nám z toho vzešlo krásné 2. místo v kategorii open short (20,5 km) :-) Shrnuto a podtrženo - víca takových akcí !

Fotky najdete tady

XI. Pojizerská výstava psů v Mladé Boleslavi

30.04.2011 09:32

Po roce jsme zase chtěli zavítat na naši oblíbenou výstavu do Boleslavi, ale studijní povinnosti jsou zlo :-/ Takže já seděla doma u knih a jedinej kdo jel na výlet, byl Aríšek :-) Kamarádka mi nabídla, že ho vezme s sebou, když už to máme zaplacené a ona taky jede. Protože ale vystavovala svýho chuligána ve stejnou chvílu jako byli choďáci, ujala se Aríška jiná kámoška (tímto jim oběma díky). Aríšek si nakonec v konkurenci 4 choďáčků v třídě otevřené vyběhal krásné V2 :-) Posuzoval pan rozhodčí Václavík a tu je posudek:

,,pes dobrého formátu, hlava středně výrazná, správný chrup, vzadu trochu užší pohyb"

Sakum pikum to beze mě zvládli na jedničku a já mám radost, že aspoň to zvíře si užilo fajne den :) Fotky od Aničky.

 

Seminář dogfrisbee s Míšou Androvou

09.04.2011 23:11

Opět jeden seminář frisbee neboť frisbee není nikdy dost :-) Tentokrát jsme si pozvali k nám do Rokytnice Míšu Androvou a bylo to super !! Počasí sice moc nespolupracovalo a fičelo ostošest, ale my se odradit nedali a vydrželi jsme házet celý den :-) Ze začátku se Aríšovi moc pracovat nechtělo a trochu mi stávkoval, ale pak se vzpamatoval a bylo to o to lepší :-) Snažil se šikula, jen panička má ty ruce tak levé :-) Konečně víme jak správně na flip a hodně nám Míša pomohla se sestavou na place, jak spojovat prvky aby to bylo plynulejší a ne jen takové halabala házení. Overy přes nohu už nám jdou krásně, teď je ještě dopilovat z jiných poloh ... třeba z leže, kde jsem fakt neschopná hodit disk do výšky :-) Prostě zapisujeme do deníčku další suprově strávený víkendový den a doufám, že si to ostatní užili alespoň z poloviny tak dobře jako my :-) Za fota moc děkujeme Julce, jsou tady

Aríšek, Lera a Meiblees aneb když se choďáci sejdou :-)

Putování za posledními zbytky sněhu

03.04.2011 17:27

Dnešní neděle byla tak nádherná, slunečná a teplá, že jsme s psiskama neodolali a vyrazili na výlet. Vzali jsme to Pasekama po sjezdovce nahoru a směrem na Štěpánku. Náramně jsme si to užili a každičký paprsek sluníčka do sebe vstřebali :-) Aríš se zase vyválel v každém fleku sněhu co jsme našli. Prostě opět pohodový a fajnový den :-) Všechny fotky najdete fotky

Seminář frisbee s Pavlem Rittnauerem

02.04.2011 20:20

Jedním slovem - nemělo to chybu! Opravdu jsme si to dokonale užili, načerpali sil z jarního sluníčka a vstřebali nepřeberné množství informací a nových znalostí :-) Ráno jsme sice ,,drobátko" pobloudili a cestu do Ústí zvládli protáhnout na tři a půl hodiny, tudíž jsme přijeli dooost pozdě, ale komu by to vadilo :-D Celý den jsme si užili ve společnosti fajn lidí, Pavel byl nejen skvělý učitel, ale i sympaťák a tak seminář probíhal v duchu smíchu a dobré nálady. Aríšek, když se rozběhal a pracoval, mi dělal velkou radost (když úchyloval na fenečky tak pravda mé nervy opět trošku pružily). Jen víc takových fajnových dnů ... unavené celé tělo je pouze daní z přidané hodnoty :-D Na všechny fotky můžete kouknout tady

učíme se flipy

pilujeme vaulty

Dogtrekingové hrátky jarním Polabím

26.03.2011 21:56

Jako již třetí rok jsme se i letos vydali na první jarní rozhýbání, tentokráte k soutoku Jizery a Labe. Letos poprvé jsme šli se sedákem a teda musím říct, že na něj nedám už dopustit :-D Trasa letos byla trochu delší než předešlé ročníky ... 27,5 km a my ji zvládli ujít za 4.32 :-) Kvůli dvou špatným odpovědím jsme bohužel nabrali 20 minut trestného času a tím pádem z toho bylo 6. místo (z asi 46 týmů). Chtěla jsem sice zajít letošní Nymburk pod 4 hodiny, ale i tak jsem celkem spokojená ... co bych taky chtěla po zimě s nulovým tréninkem :-D A jako bonus ... odměňovalo se už od šestého místa, takže jsme si spokojeně domů dovezli pytel granulí :-D :-D

Máme 4. narozeniny !!!

15.03.2011 21:46

Čas letí opravdu neúprosně a Aríšek právě oslavil své 4. narozeniny :-) Stále ho vidím jako malé roztomilé, občas nebezpečně aktivní štěňátko, které mi totálně změnilo život :-D Takže broučku VŠECHNO NEJLEPŠÍ !!!!

Trocha házení

09.03.2011 21:54

Venku svítí sluníčko, tak odolejte a zůstaňte doma :-) Vzali jsme disky a trochu se zase vyblbli

video z dogfrisbee

Hopsání u Dědy Mráze

06.03.2011 15:18

Po téměř roční pauze jsme se zase jednou vypravili na agility závody ... a tentokráte do Hradištka u Sadské na Hopsání u Dědy Mráze, které pískala naše oblíbená rozhodčí Alice. Byl krásný den a počasí vyšlo, ale protože závody byly v hale, občas jsme se klepali zimou. Člověk se pořádně zahřál jen když odběhl parkur :-) Aríšek mile překvapil, nezačumoval se, běžel, reagoval a vnímal ... bohužel panička zklamala. Bych si ruce ulámala nejraději :-) První běh - jumping se Alici móc povedl, takže jsem pokonila co se dalo ... ze začátku jsem nestihla francii a potom se za slalomem neotočila, takže jsem Aríše nenavedla správně na další skočku. Prostě trubka ... výsledek obludný čas, chyba a odmítnutí. Zkouška byla moc pěkná, nic zákeřnýho ani žádné těžké točení ... ale přesto DIS :) Aríš nějak špatně vyměřil skok a skočil přímo do bočnice. Poslední se běželo agility. Snažila jsem se nedělat koniny a až na pár drobností jako například naprosté ztracení se před slalomem mi to i vyšlo. Ale pro změnu se nám nepovedla dálka, kterou Aríš okázale ignoroval a prostě si ji přešel místo skoku :-) Protože jsem se rozhodla pro její opravu, bylo to opět DIS. Taky houpačka nám drobet nevyšla, bo jsme nějak zapomněli počkat než se převrátí :-) Zóny komentovat nebudu bo ty jsme prostě nikdy neměli a samy k nám asi nepřijdou že a o rychlosti taktně pomlčim :-D Přesto se mi fakt líbilo jak Aríšek pracoval, na nás to bylo opravdu krásný :-) Video ze závodů můžete zkouknout tady

Poprvé na obranách

26.02.2011 19:54

Konečně jsme se dokopali k tomu zajet někam na obrany a zkusit to. Napoprvé jsme si vybrali Jablonec nad Nisou - Lukášov a figuranta Milana Kozáka a musím říct, že nás to teda bavilo :-) Aríš z toho byl úplně hotovej, že ta kůže lítá sem a zpátky, skákal tam salta jak nějaký atlet a řval jak na lesy :-D A když se začalo práskat bičíkem, no to teprv bylo něco. Akorát teď nevíme čemu se máme věnovat dřív, když nás baví všechno :-)

Za fotky moooc děkujeme Žandě, najdete je tady


Výlet na běžkách :-)

28.01.2011 22:06

Dneska konečně volný den bez učení, papírů a zkoušek ... a k tomu se udělalo tak nádherně, že jsem prostě neodolala, sbalila Aríše, nazula běžky a vydali jsme se toulat po kopcích ;-) Opravdu se den vyvedl, s Aríšem jsme se dokonale vyřídili a užili si to. Na fotky můžete kouknout tady (první várka fotek je z jiné procházky).

<< 1 | 2