Novinky

Seminář stop s Pepou Bartošem

14.04.2013 20:07

Krásnou sluníčkovou neděli jsme trávili ve společnosti Kamči a holek na semináři stop ve Dvoře Králové pod taktovkou Pepy Bartoše. No, první stopování po zimě žádná sláva teda :-) Poprvé v životě jsme dělali stopu do oblouku (ne klasicky rovně) a musím říct, že se Aríš nemohl za boha chytnout ... pořád stopu ztrácel a zase nacházel  a zase ztrácel ... :-D Poté jsme šlápli jednu stopu rovnou a to bylo hnedka jinačí kafe! Je fakt, že na lomu jsme se taky trochu zamotali, ale jinak čuchal moc pěkně. Hlavně ho to strašně baví!!! To je super, to je základ ... teď by to jen chtělo víc času a hlavně překonat paničky lenost ke šlapání stopy :D Dostali jsme spousta cenných rad jak pokračovat dál a povzbuzení, že na ty FPr1 mít budeme ... tož směle do čuchání :-)))
Pár foteček, které se ke mně dostaly jsou tady
 

Seminář frisbee s Míšou Androvou

13.04.2013 21:43

Již potřetí za námi přivítala Míša Andrová na seminář frisbee a opět to byl bezvadně strávený den! Kvůli dlouhé zimě, jsme museli přesunout seminář na semilský cvičák, u nás stále leží sníh. Ale nakonec se to zvládlo, i to počasí docela vyšlo (krom občasných šílených dešťových přeháněk), takže prostě spokojenost. Sešli jsme se naše super parta lidiček, Aríšek pracoval krásně, občas sice měl své chvilky toulek a brnkal mi na nervíčky ... ale když se do toho pustil, tak to bylo super! A Míša nám pomohla vymyslet kus sestavy, tak se třeba i do toho Brna v létě odvážíme :-)
Fotky od Stáni již jsou tady, fotky od Julky (Ondry) tady :-)


Dogtrekkingové hrátky jarním Polabím

30.03.2013 21:49

Tak první letošní trek za námi :-) Letos se šlo Kerským lesem a trasa byla opravdu povedená. Vydali jsme se na trasu MID 43 km dlouhou a tedy musim říct, že mám dost! Parťáka na cestu nám dělal Libor s Connie a přiznávám, že jsme si to báječně užili !!! Směju se ještě teď :-D
Startovali jsem jako první, zakufrovali dvakrát a vždycky jen kousíček, počasí vyšlo na jedničku a trasa se letos moc povedla - téměř bez asfaltu, po pěšinách a lesem. Cesta kolem Labe opět nekonečná :-))) Ale letos to tak nějak utíkalo rychleji, debatovali jsme o všem možném i nemožném, nasadili jsme svižné tempo a první velkou pauzu si udělali až po 30 km v Přerově nad Labem, kam jsme zašli pro razítko do hospody (forma kontroly) a rovnou tam chvíli poseděli na dvě pivka. Přišla se na nás podívat i Jida, kterou jsem moooc ráda viděla :-) Zhruba 8 km před cílem mě začala bolet kyčel a stupňovalo se to až do stavu, kdy jsem ve vesničce Velence musela sezobnout růžovou zázračnou pilulku, abych ty poslední 2 km ušla. Ale dokázali jsme to a v čase 8.45 dorazili do cíle. Velké dík Liborovi, který tu mou krizovku posledních kilometrů ustál na výbornou :-)) Příště si sebou beru taky banány, třeba pak po 30 km taky chytnu druhou mízu :-D :-D
Z MIDařek jsme se umístili na krásněm leč posledním 4. místě (ovšem hřeje mě pocit, že byly takové, kteří nedokončily a také fakt, že na třetí pozici nám chyběly 4 minuty!). S časem jsem ale moooc spokojená, opět jsme posunuli náš rychlostní limit, 5 km/hod. ... to jde :-). Fotky žádné nemám, protože jsem byla líná vytáhnout foťák. Hlavně, že ho celou dobu táhnu v batohu :-D

Nu co dodat na závěr? Na příštím treku ZDAR :-))

A znovu na běžkách

29.03.2013 19:56

Tentokráte jsme zvolili jen takovou lehkou zahřívací trasu, mou oblíbenou z Pasek na Hvězdu a zpět. Počasí si s námi chvilku hrálo, tak jsme odložili start na odpoledne a vyplatilo se. Teda počátek výpravy stál za to :-) Chumelenice, parkování na stokrát, psi zamotaní, Věruška zamotaná ... no divim se, že jsme vůbec vyjeli! Ono to celkově bylo opět veselé ... Kamča věčně na zemi, psi věčně zamotaní, Aríšek s Bouráčkem valící za hárající Meguškou, Saida lovící nohy, náš nový kámoš Bak ... jako opět jsme budili pozornost, nechápu proč :-) Ale bylo to super a doufám, že letos ještě jednou běžeckou dáme!
Velice, ale velice vtipné fotky jsou tady

a ještě vtipnější video, za které děkujeme Julce tady

 

Běžecká výprava na poctu výročí Hanče a Vrbaty

24.03.2013 08:07

Den po nádherné procházce jarním Českým rájem jsme se vydali do ještě hooodně zimních Krkonoš :-) Nasadili jsme běžky a vyrazili vstříc kopečkům vzdát hold mistu Hanče a Vrbatovi. Počasí vyšlo skvělé, jen u mohyly fičelo opravdu nepříjemně, takže jsme se tam moc nezdržovali. Trasu cca 17 km Špindlerovka - Labská bouda - mohyla Hanče a Vrbaty - Špindl jsme úspěšně zvládli a zakončili ji výbornou baštou, jak jinak!


S chodským psem Českým rájem

23.03.2013 15:17

Další víkendový den v režii choďáčků :-) Tentokráte jsme se jeli podívat do Sedmihorek, udělali tam cca 10 km výlet přes Hrubou Skálu, Valdštejn a krásně se prošli. Počasí opět vyšlo ukázkové, pesanů se sešlo snad dvacet ... prostě doma jsme s Aríškem zaslouženě oba padli na kanape :-))
Fotky tady a také tady


 

S chodským psem na Dvoračky

17.03.2013 18:47

Přijeli za námi chodští kamarádi z blízkého i vzdálenejšího okolí a užili jsme si skvělý výlet! Počasí nám přálo, koukalo na nás sluníčko a tak se to šlapalo jedna radost. Naši chodskou výpravu doplňovali ještě dva borderáci, ausík a honák, takže jsme budili mezi těmi lyžaři a běžkaři nemalý rozruch :-)
Z Horní Rokytnice jsme si to vyšlápli přes kapličku na Ručičky. Kamčo asi si kvůli tobě pořídím sedák obrácený dozadu :-D Po lehké pauze a občerstvení jsme pokračovali již po vrstevnici na Dvoračky, kde už na nás čekal rezervovaný stůl i s neobjednanou husou :-D Při cestě jsme museli přeběhnout párkrát sjezdovku, což se pro některé ukázalo jako smrtící úkol, když začali válet sudy dolů :-D Po výborné baště na Dvoračkách (konečně jsme chytli kyselo!!! ) nás čekal pekelný sjezd na kluzácích až dolů do Rokytnice! A že to svištělo :-) Děkujeme všem za účast, mezi choďáky jsou naprosto skvělí lidi!! A co dodat? Snad jen ... už se těšíme na další choďáckou akci :-))

Fotky alá Honza tady

Fotky alá Hanka tady

Fotky alá Libor tady


 

Aríšek slaví 6 let !!!

15.03.2013 13:44

Tak všechno nejlepší holomku :-)

Jarní dvojzkoušky v Hradci Králové

09.03.2013 09:23

Týden po Hradišťku jsme ve stejné sestavě směle vyrazili na další agi závody - tentokráte do Hradce na jarní dvojzkoušky. Haly Aríškovi prostě sedí :-) Opět hezky běžel, koukal na mě, soustředil se ... prostě pejskovi pochvala. Krom začumování se na pana fotografa :-) Panička se v první zkoušce několikrát ztratila, takže jsme si odnesli krásné DIS, v druhé už se snažila a výsledkem je složená zkouška na výborně s jednou chybou a 6. místo (z 23 závodících!). Jako jarní předsevzetí si dávám konečně začít aspoň občas TRÉNOVAT :-)


 

Hopsání u Dědy Mráze

03.03.2013 20:59

Tradičně jsme již vyrazili na naše první letošní agi závody do Hradišťka. Trošičku byly problémy s odjezdem a drobátečko se nám u toho Kamča vztekala, ale pššt, to nikdo neví :-) Ono se prostě blbě vstává, když šel člověk spát před půl hodinou :-D Takže přes drobné zpoždění jsme se přeci jen v klasické sestavě já, Kamča a Julka poskládaly do auta a užily si skvělý den! Náročný, co vám budu povídat ...ale skvělý! A pro Hradišťský řízek šla bych světa kraj :-D
A jak to vypadalo s Aríškem? Musí ho pochválit, protože běhal moc pěkně, soustředil se, dával pozor, šikulka moje. Zkouška se nám povedla zaběhnout moooc pěkně, máme další jedničkovou na výborně a k tomu 4. místo! Závody teda byly neskutečně dlouhé, domů jsme se dostali až před devátou totálně vyřízení. Ale co, něčím sezona musí začít, takže ... příští rok zase ahoj v Hradišťku :-)
 

Běžecká výprava Špindl II.

10.02.2013 09:53

Po roce jsme se vydali na běžky do Špindlu :) A bylo to opět nemálo vtipné! Sníh byl tentokrát super, tak jsme si švihli trasu o něco delší než loni, cca 11 km. K naší loňské sestavě se přidala Káča a Míša, která tedy asi měla jiné představy o běžeckém výletě ... ale myslím, že se s tím během dne celkem obstojně srovnala :-) Na Špindlerovu boudu jsme se nechali vyvízt taxíkem, nechápu proč všude budíme takovou pozornost :-) Dokonce si pan taxikář naše psiska musel vyfotit, že todle ještě nevezl!

 

A konečně jsme nazuli běžky a vydali se vstříc zasněženým kopečkům. Při sjezdech jsme pouštěli psiska navolno, tak Aríšek kvůli Charovi dostával košík, aby je náhodou nenapadlo si něco vyříkávat. Ale všechno proběhlo naprosto bez problémů. Míša se teda trošičku nemohla srovnat s fotkama po cca 500 metrech a nutnýma zastávkama na každým rohu, ale nakonec jí nic jinýho nezbylo a kapitulovala :-) Pádů tentokráte bylo mnohem míň (nebudeme do statistik započítávat Kamču jo) a dokonce i Julka většinu trasy ušla s běžkama na nohách! Na Brádlerových boudách jsme si naplnili bříška obědem, psiska si odpočali a razili jsme dále. Nejlepčejší byla závěrečná rovinka ve Špindlerově Mlýně, atrakce pro turisty přímo výtečná :-)) Ono když kolem vás prosviští 5 lidí na běžkách tažený psama, tak je opravdu na co koukat ... někteří i zapomněli pusu zavřít jak moc se divili :-) A sladkou tečkou za celým dnem bylo posezení v cukrárně ... to aby nám náhodou neubyly nějaké ty kalórie :-) Báječný den, příště zase !!!
Taková fotoreportáž z celého dne tady


 

Cvičákovský výlet II

03.02.2013 19:47

 

Opět jsme se vydali s pejskama a lidičkama ze cvičáku na takový menší výlet. Výlet měl v režii Vašek a teda můžu říct, že cesta-necesta na Ručičky mi vytřela zrak :-) Taková trochu bojovka sněhovýma závějema, přes padlé stromy a do obr kopce. Ale samozřejmě jsme to všichni zvládli. Sice s jazykama na vestě, ale o to jde ... vyřídit se :-) Z Ručiček jsme to vzali na Stuďák a odtud na našich oblíbených kluzácích až dolů ke kápli! Rychlostí na kluzácích jsme předjížděli běžkaře a ti bych řekla trochu nechápali :-)) My s Aríškem jsme si do party přibrali ještě Emču, aby neseděla chuděra doma, takže jsme  to měli ještě drobet větší dobrodrůžo. Prima strávený den 

Novoroční pohár v Praze

05.01.2013 13:01

Letos jsme odstartovali sezonu brzy a vydali se na naše první oficiální taneční závody do Prahy Počernic. Protože Aríš ještě musí šetřit nohu, museli jsme si vymyslet sestavu bez nějakého velkého skákání a zatěžování, takže to bylo v podstatě jen chození, packy a točky ... prostě nic moc. Spíš nic než moc :-)) Ale díky malé účasti jsme i tak skončili na bedně, odnesli jsme si domů 3. místo a máme hroznou radost! Aríšek sice měl záseky, ale jsem celkem spokojená jak pracoval, jen nebýt těch mých oken na place :-)) Rázem zapomenu celou sestavu a pak těžce improvizujeme :-)) Potkali jsme zase své známé z dogdancingu, pokecali a prostě si užili bezva den. Protože jsme zůstávali jako podpora na později probíhající kvalifikačky na ME a MS, dostali jsme se domů hódně pozdě.

Fotky z celých závodů tady


 

Novinky z roku 2012 přesunuty do archivu

01.01.2013 10:30
<< 1 | 2 | 3