Novinky

Ke konci roku ještě trochu procházek :-)

29.12.2012 19:57

V pátek jsme vyrazili na první letošní běžky s Aríškem a teda bylo to převelice vtipné :-) Sníh byl namrzlý tak dokonale, že tvořil krásnou kluzkou rovnou plochu ... to byly sjezdy :-) Dali jsme si okruh Rokytnice - Jabloneček - Vysoké - Paseky - Rokytnice, cca 10 km, počasí nám přálo a tak jsme si to dokonale užili

Další den, v sobotu, jsme vyrazili na choďáckou procházku do Podkosti, kde jsme se také nádherně prošli údolím Plakánek ve společnosti několika choďáčků a bylo tu super! Doufám, že v příštím roce vyrazíme na takovéhle výlety častěji :-)
 

Krásné Vánoce a šťastný nový rok !!!

24.12.2012 19:49

Všem našim kamarádům a známým přejeme ty nejkrásnější Vánoce, od Ježíška nějaký váš splněný sen a do nového roku pohodu, úsměv na tváři a lásku v srdci :-)

Předvánoční výlet

22.12.2012 09:09

Ze všeho toho vánočního běsnění jsme utekli do hor, do kopečků a na čerství vzduch :-) S několika přáteli ze cvičáku jsme si udělali takovou předvánoční besídku a jak jinak, než aktivně strávenou! Sraz jsme měli na náměstí v Rokytnici a odtud pokračovali stoupáním na Ručičky, kde proběhla pauza na svařák, grog a cukroví :-) Cestou na Studenov jsme potom využili kluzáky, které jsme s sebou nesli a psiska coby tažné hafany a to to jelo :-)) Sjezd lyžařského areálu Studenov již netřeba komentovat, protože na kluzáku s psama mezi lyžařema byl prostě silný zážitek :-D Perfektně jsme se bavili a bylo nám fajn ... tak někdy příště znova ;-)

Fotky z výletu jsou tady


 

Marodíme :-(

18.11.2012 16:52

Tak to vypadá, že nám letošní sezona skončila a do konce roku už se budeme jen válet :-( Aríš si natrhl sval na zadní noze, nyní máme nařízený 10ti denní klid, s následným cca 3 -4 týdenním pomalým zatěžováním. Dostali jsme prášky na bolest, koupili jsme všemi tak pochvalovaný Aptus Apto flex a nudíme se doma. Tak doufám, že přes zimu se dáme pořádně do kupy, abychom příští rok mohli nastoupit jako znovuzrození !!

DOUBLE CACIB Praha

04.11.2012 08:38

Na mezinárodní výstavu do Prahy?? Na dva dny?? To fakt může napadnout jen Kamču a my jako správné jojo jsme se samozřejmě přidali :-) Takže v brzkých ranních hodinách, kdy ostatní slastně vychutnávají sobotního klidu v pelíšcích, my odjížděli směr Praha. Cesta ubíhala rychle a kupodivu bez žádného problému až téměř na místo určení. Ano, tušíte správně ... TÉMĚŘ na místo určení ... 1,5 km před výstavním areálem nastala krize, zácpa jako blázen a my ten kousíček jeli 45 minut !!! Jen jsme koukali jak utíkají ručičky hodinek a jak postupně míjí doba přejímky a nastává doba posuzování ... kurňa :-)) Utěšovaly nás jen ty ostatní auta plná psisek, takže nebylo pochyb, že v tom nejsme samy. Když se přesně před nás vtěsnalo zelené Berlingo a my v posádce poznali Bolehovský to bylo radosti !! Teď je hlavně neztratit, ani na kruháči pro Kamču za volantem neplatí pravidla, protože přece nemůže ztratit to Berlingo !!! A jsme tady, parkujeme kousek před vchodem a dáváme sprint ke kruhu, kde už pomalu začíná posuzování ... uff :-)

S Aríškem nastupujeme do třídy otevřené, v konkurenci 5 psů získáváme VD3 ... pan rozhodčí Řehánek nám vytýká ocas nesený nahoru při pohybu a naopak chválí Aríškovu kostru. Posudek:

,,pes správného rámce, ušlechtilá hlava, nůžkový skus, uši šířeji nasazené, výborná krční linie, prostorný hluboký hrudník, správně utvářené předhrudí, pevný hřbet, ocas správně nasazen, špička nahoru a do strany nesena, úhlení ok, měkčí nadprstí, při pohybu užší pohyb v hleznech"

Zbytek dne už si jen užíváme, čekáme na Velkou národní cenu, psiska blbnou, nakupujeme spoustu nutných věcí, no prostě ideální den pejskaře. Po výstavě se přesunujeme na ubytovnu mezi místní dělníky :-)) Nejdřív se domáháme ubytování úplně někde jinde, Kamča prohlašuje, že bude spát v autě, ale nakonec zdárně získáme celkem obstojný pokoj ... co bychom taky chtěli za 200,- /noc v Praze že. Noc je vtipná, jak jinak, když je člověk v jednom pokoji se Saidinkou :-)))) Takže tak trošku rozbití a nevyspalí se druhý den ráno vydáváme znovu směr Letňany. Kamča prohlašuje, že zaparkuje před vchodem ... místní navigátoři v oranžových vestičkách nemají šanci. ,,Jedu jo ... pozor já jedu tam ... díky, díky ... projedu to tudma jo ... uhni, tam zrovna nutně musim jet " a fakt stojíme přesně před vchodem! Opět vybalíme miliony věcí, psiska a vyrážíme směr kruh, kde už nám naši zlatí chodomilové drží místečka. Jsme sice nařčeni, že jsme jak velká pohroma, když se někam přivalíme ... ale kdo by nás neměl rád :-)))

 

Tentokrát choďáci jdou jako první, posuzuje pan rozhodčí Václavík. Nastupujeme s Aríškem opět do třídy otevřené a v konkurenci Xavika získáváme VD1, posudek:

,,středně silný pes, dobrý formát, hlava pro samce méně výrazná, korektní chrup, větší oko, dobré tělo, vzadu trochu užší pohyb, nepatrně víc rozšířené znaky"

Konec, ještě ani není deset a máme hotovo :-) Tak co teď ... zase nákupy, klábosení, potkáváme naši ,,chovatelku" a jdeme se jí ukázat, psí hrátky a nějaké blbnutí, Velká národní cena a nervy i následná obrovská radost s Darkou, trocha rozhořčení, že pro NON FCI není otevřená soutěž o JBIG a konečně cesta domů ... to byl DUOCACIB PRAHA :-)

Dvojzkoušky agility v Lomnici

21.10.2012 16:32

Náš domovský klub agility - Be happy Semily pořádal dvojzkoušky v Lomnici nad Popelkou, takže jsme tam nemohli chybět. Běhat se mi teda vůbec nechtělo, ale když už jsme přijeli pomáhat ... Aríš teda jako běžel, to zase jo ... ale toho řevu u toho, hopsání a poskakování! Výsledkem jsou dva krásné DIS :-) Asi bysme mohli začít občas trénovat :-))))

zkoušky ZOP v Rokytnici nad Jizerou

20.10.2012 16:26

Pořádali jsme u nás na cvičáku zkoušky poslušnosti dle KJ Brno - ZOP a Aríšek fungoval jako doplňkový pes - nejdříve ve dvojici s Bourákem, kde šlapal jak hodinky a poté ve skupince dvou háravek, kde tedy to nebylo úplně ideální ... ale mezi háravkami??? Jako luxus jak šlapal :-) Zkoušek se zúčastnilo 9 týmů a krom jednoho všichni zkoušku udělali, jsem na ně právem pyšná :-) Takže ještě jednou gratulujeme :-))

Aríšek je dědečkem !!!

12.10.2012 09:20

Aríšek se stal dědečkem :-) V CHS KROSANDRA  se v pátek narodilo ze spojení Beky Krosandra a Hidalgo Vita canina 5 štěňátek (4 kluci + 1 holka). Protože pan veterinář napočítal při ultrazvuku štěňátka jen dvě, někteří prďolkové jsou stále volní a hledají své úžasné páníčky :-) Přejeme jim do života zdravíčko a spoustu lásky

Klubová výstava chodských psů v Hradci Králové

06.10.2012 20:35

Zase jednou hec, po několika letech jsem se přihlásila na klubovku s Aríškem a zároveň i s Tripínem. Moc se mi tam nechtělo, co vám budu nalhávat, Aríše to nebaví, mě taky moc ne ... ale tak jednou jsme se hecli tak prostě pojedem :-) A světe div se, ono z toho bylo ve třídě otevřené, v konkurenci 20 choďáků

VÝBORNĚ 3

Jsem z toho v šoku jako blázen, tak z Aríška nakonec ještě bude výstavák :-)) I když na výstavy jsem názor stále nezměnila, ale tak když není jiná akce, proč ne :-)) Trip si vedl také skvěle a v mezitřídě, v konkurenci 12 psů si vyběhali s paničkou známku výborně !! Pan rozhodčí Hořák byl celkem přísný a sázel VD jen to lupalo, hodně dal na předvedení psa a na pohyb a stavbu. O to větší mám radost jak z posudku Aríška, tak i Tripína.

Pojizeřím za sluncem aneb 3.speciál chodských psů v dogtrekkingu

29.09.2012 20:40

Protože tuto akci pořádám, nemohla jsem se s Aríškem  zúčastnit. Našla jsem mu ale výbornou náhradu  podobě Hanky, která si ho vzala s sebou na trasu MID (34 km). A musím je oba hrozně moc pochválit, proteže šlapali až se jim za patama kouřilo a zdolali trasu Jabloneček - Dvoračky - Vrbatova bouda - Labská bouda - pramen Labe - Krakonošova sníděna - Ručičky - Studenov - Jabloneček v parádním čase 6.46 !!! Získali tak 1. místo mezi choďáky MIDaři a tímto jim mooooc gratuluji :-)


Hanka a Aríšek 1. místo !

Jinak se nám na třetím ročníku speciálu choďáčků sešlo 16 týmů!! Všem ještě jednou moc veliké díky, že jste přijeli, odstartovali a došli. Co je ale hlavní, že jsme si to všichni parádně užili :-)
fotky od Julky (pořadatelské foto)

fotky od Andy Vildové

fotky od Honzi Houška

fotky od Martiny Nýčové

jak se ke mně dostanou další fota, přidám odkaz ;-)


 

cílová rovinka po 34 km ...Aríšek a spolubojovnice Nela

letos bylo opravdu po čem koukat na trase

Canicross v Káraném

16.09.2012 18:45

Ani nevim jak mě tak blbej nápad napadl ... prostě jsem se ráno sbalila a vyrazila na canicross neboli BĚH se psem!! Neptejte se proč, neptejte se jak ... já sama nevim co mě nutí dělat takové věci :-)) Když se řekne trasa dlouhá 4 km, tak to zní jako nic. Nenechte se mýlit, je to NĚCO a přímo brutální NĚCO!! Naštěstí jsem měla bezvadnou podporu v dalších závodnících naší kategorie a patří jim veliké díky, že jsem se vůbec postavila na start :-)) A bylo to hrozný, bylo to strašný ... a báječně jsme si to užili :-)) Já vám nevím, jak to popsat, to se musí zažít. Ten pocit, když dobíháte do cíle a najdete v sobě ještě i sílu zrychlit na závěrečnou rovinku, ten pocit, když myslíte že vám explodují plíce a přesto běžíte dál, ten pocit, když víte, že jak zastavíte, tak už se nerozejdete, ten pocit, když pak sedíte u stolu, baštíte skvělé jídlo a klábosíte se skvělými lidmi, ten pocit když se dozvíte, že jste skončili na druhém místě!!! Narovinu říkám, že byly chvíle, kdy jsem se opravdu z celého srdce nenáviděla ... ale co si budu nalhávat, stejně až bude možnost, ta přijedeme znovu :-))) Díky za takové skvělé akce, díky za lidi kteří se jich účastní ...prostě veliké DÍKY VŠEM

A speciální díky Míše s Dredíkem, naší veliké motivaci doběhnout do cíle před nima :-)))) 

Mogýsek bydlí s námi již 3 roky :-))

03.09.2012 10:31

Tak je to přesně 3 roky, co jsem si dovezla to malé bílé třeštiprdlo, které s námi občas jezdí na akce. Tu obludu co zbožňuje všechny pejsky a sežere cokoliv co se sežrat dá. Na závodech, cvičácích a táborech to je obávaný postrach ... nepozorovaně vám vleze do batohu, tašky, stanu nebo klidně i auta a vybrakuje komplet všechno co zavání jídlem. A že váš pes nemá rád jiné psy? Zkuste k němu pustit našeho škvrčka :-D Věřte, že do minuty nebude vědít která bije :-))) No posuďte samy kterak se ta naše holka za tři roky u nás změnila ;-)


Zkoušky dogdancingu

26.08.2012 09:13

Po týdenním táboře jsme se v pátek vydali směr domů a v neděli už zase zpět, tentokráte na zkoušky z dogdancingu! Měli jsme v plánu s Aríškem splnit divizi A - musical dressage 1.úrovně a divizi B - heelwork to music 1. úrovně ... a povedlo se !!! Aríšek byl doslova úplně úžasný, cvičil s chutí a radostí a bylo to znát :-) Takže obě zkoušky jsme splnili na výborně (HtM bez ztráty jediného bodíku, za MD nám byly strženy dva body) a tím pádem jsme si vysloužili titul

Master of dogdancing 1 :-)

Video ze zkoušek je zde (za natočení i zpracování velký dík Julce ;-))

Tábor tance a frisbee

24.08.2012 09:04

Po roce je tu naše oblíbená týdenní dovolená na táboru tance pod vedením Ály Smolíkové a frisbee pod taktovkou Lucky Schönové. A opět to bylo super, opět hrozná hoňka a hrozný stres :-)) Nejlepší dovolená jak si odpočinout, je prostě vypadnout s psiskama pod stan, cvičit, užívat si poledních pauz, koupačky v Labi a večer sednout k ohni. Ať žijí tábory a lidi, kteří na ně jezdí ;-) A že mě to stojí pár modřin, no bóže :-D

Fotky ukradené od všech možných lidí najdete tady

 

Novinky u našich dítek

04.08.2012 08:53

Hidalgo a Henrietta jsou zbonitovaní, oba s výsledkem chovný :-) Máme velikou radost, že Aríšek bude mít nějaké pokračovatele v chovu a jsem jednou moc zvědavá na jeho vnoučky :-)) Více info v záložce Potomci

Hledání zapadlých vlastenců

28.07.2012 08:07

Panička teď má spoustu práce, takže moc psích akcí nestíháme ... tentokrát jsme vyrazili na pochod, který se konal ve Vysokém nad Jizerou - Hledání zapadlých vlastneců. Přijela nám dokonce návštěva až z Prahy :-) Střihli jsme si 25 km s prodložením na Huttlerův kříž a Štěpánku, báječně zmokli a ještě víc báječně si to užili :-)) Příště zase ;-)

první zastávka - Prdek ... vedro k padnutí, ale my těch 25 km pokoříme :-)

 

Bílá skála a Huttlerův kříž

Krajská výstava Lysá nad Labem

02.06.2012 19:00

Na tuhle výstavu jsme se vydali proto, že Trip to má v podstatě za rohem a chtěli jsme ho někam mezi lidi vytáhnout ukázat ... a líbil se ;-) Ve třídě mladých si vyběhal V1, VT a moc se paní rozhodčí líbil :-) O tom taky svědčí to, že ze všech mladých psů výstavy skončil na 4. místě !!! Dělá mi fakt radost kluk jeden ušatá.
Aríšek tam jel podpořit svého synka, ale nakonec jsme si domů také dovezli úspěch. Ve třídě otevřené jsme si vyběhali V1, VT, krajský vítěz !!!

Takže spokojenost, další pohárek doma a hlavně bezvadně strávený den :-)


Trénink dogdancingu s Álou Smolíkovou

27.05.2012 21:10

Již tradiční trénink s Álou na našem cvičáku jsme si opět neskutečně užili :-) Až mám podezření, že to nedělám kvůli tomu psovi :-))) Opět nám bylo vytknuto, že netrénujeme pravidelně, opět jsme přišli na prvky, které potřebujeme nutně umět, opět to byl luxusně strávený den !!! Do budoucna snad jen přání více takovýhle dnů a možná trocha toho tréninku i mimo semináře :-D My se polepšíme Álo ... slibuju :-D

Pasení oveček v Podkosti

26.05.2012 16:29

Tak jsme konečně vyrazili na dlouho plánovanou návštěvu k panu Koškovi do Podkosti zkusit jak to máme s ovečkami ... a světe div se, Aríšek byl v košéru jak profík - naháněl ovečky dokolečka, občas nějakou trochu popohnal a hlavně hróóózně řval :-)) Jako rozhodčí byl pan Jindra a moc ho chválil, že má krásnou a soustředěnou práci na choďáka a že oproti jiným chodům není vůbec zbrklý. No já valila oči, jak mu to šlo a hlavně ho to strašlitánsky bavilo !!!

Takže výsledkem dnešního krásného dne je složená zkouška ZVOP (zkouška vloh ovčáckého psa) !!!

Mám hrozitánskou radost za to moje zvíře, zvlášť když to bylo první seznámení s ovečkami :-)

Krakonošův dogtrekking

05.05.2012 12:15

Již podruhé se konal Krakonošův dogtrekking, tentokráte v okolí Dvora Králového. I tentokrát jsme vyrazili vstříc puchýřům a bolavým nožkám :-)

Klasicky jsem opět měla vtipný odjezd, protože jsem si asi 30 km od domova vzpomněla, že postroj, sedák a vodítko zůstalo doma na botníku :-)) Ale tím jsme vyčerpali vše špatné a pak už vše šlapalo jak na drátkách.

Trasa byla opravdu bezvadně vymyšlená, téměř celá cesta lesem, plno vody pro pejsky k pití i rochnění, itinerář skvěle napsaný a ani jednou (krom příchodu do cíle ) jsme nebloudili, po cca 20 km nás čekal neskutečně výborný gulášek a pivečko ... jako všechna čest pořadatelům, Míšo klobouk dolů ;-) Jedinou chybkou pro nás rozmazlence z hor bylo, že téměř celá trasa postrádala nějaké výhledy a nějak nebylo co fotit. Holt je to tam taky placka :-)) Tentokráte jsme si s Aríškem střihli MID, který měl 36 km. Nasadili jsme svižné temto a v duchu jsem si říkala: ,,nebudu hnát, stačí když si udržim tuhle rychlost, jdeme na pohodu". A světe div se, ono z toho bylo druhé místo s časem 7.32 !!! Takže spokojenost největší s naším výkonem a k tomu jsme dostali takovou hromadu dárků, že jsme to sotva pobrali. Fotky naše i nějaké stáhnuté tady

Nu co dodat na závěr?? Příští rok naviděnou na Krakonošově treku :-))

 

Roztančená hvězda v Teplicích

29.04.2012 09:07

Udělali jsme si s Kamčou a Megí ,,menší" výlet do Teplic na závody dogdancingu :-) Jak mě ale v sobotu Aríš potěšil, tak mě v neděli vytočil! Bože, božee, bože!!! Byli jsme nahlášení do dvou kategorií - pokročilí a dvojice s Kamčou. Aríš byl fakt na zabití, čuchal, čuměl, nevnímal ... prostě v naší sólo sestavě neudělal ani obyčejné kolem, no já myslela, že ho fakt picnu. Z těch fenek se jednou asi zblázníme oba dva :-) Video nebude bo tu hrůzu nemělo smysl natáčet! Nějaké fotky tady

Ve dvojicích jsme si s Kamčou nachystali sestavu ,,berušky" a byla vymyšlená dost dobře ... jen kdyby to zvíře pracovalo!! Jako bylo to o chlup lepčejší než při sólo sestavě, ale stejnak to byl děs běs - video můžete zkouknout tady Ale pozor, i s tím příšerným výkonem jsme si odvezli z dvojic 1. místo! Takže vlastně úspěch :-))

 

Pojizerská výstava psů v Mladé Boleslavi

28.04.2012 09:01

Po roce jsme zavítali na naši oblíbenou výstavu do Bolky a světe div se, Aríš bodoval !!! Nechápala jsem, ale nakonec jsme si vyběhali V1, vítěz třídy, krajský vítěz :-) No kurňa to bylo překvapení! Posudek od paní Ovesné:

,,5 let pes, dobrý rámec, dobře utvářená hlava, korektní skus, pevný hřbet, výborná kvalita srsti, velmi dobrá povaha"

Náročný víkend - MR chodských psů v Hodoníně a Freestyle v Praze

15.04.2012 08:44

No jak to popsat ... asi tak, že za víkend jsme v jednom autě, třech lidech, pěti psech, věcech a rekvizitách na tanec ujeli cca 850 km :-) Ale postupně tedy:

PÁTEK:

Vyjíždíme, předpokládaný odjezd nestíhám. Kurňa musíme se vrátit, zapomněla jsem si doma výkoňák :-) V ubytovně domluven příjezd na osmou, to asi nedáváme. Ve Vrchlabí nabíráme posledního účastníka zájezdu - Kamču a jejích milion věcí. Snažíme se poskládat věci do rakve na autě, porovnat v autě těch pět psů a Kamči hrozně praktickou rekvizitu úl. Snaha zavřít rakev se po cca půl hodině zdařila, jestli na nás někdo kouká, musí puknout smíchy :-) Hurá můžeme vyrazit směr Hodonín! Někdo vozí v autě pět psů, někdo zase kočku :-))

Přijíždíme do Hodonína, Kamča stoprocentně poznává ubytovnu, která je ale nakonec ještě o dva kilometry dál. Cca 23.00, přijeli jsme skoro včas :-) Paní nám předává klíče, pokojík je velký asi 3 x 8 m ... ,,a to se sem vejdete" ?? Jasné, v pohodě :-) Vybaleno, nakrmeno, vyvenčeno, může se jít spát ... Bourák a Sajda mají jiný názor, Aríš jim to hlasitě komentuje, bože to bude noc :-)

SOBOTA aneb MR chodských psů v agility :

Po probuzení přecházíme do vedlejšího areálu, kde se koná mistrovství choďáčků. Julka s Bourákem startují poprvé na ofiko závodech, je jim potvrzen ortel medíci a mohou směle odstartovat závodní kariéru. Děsně fouká, takže při stavbě stanu drobet povláváme, ale i to se zvládne. Hlavně že neprší! První běh - agility ... parkur je docela složitý, samé stahování a skočky zezadu. Pro nás, kteří neténují celkem oříšek ... ale tak nějak to doběhnem. Zkouška LA1 je moc pěkná, Aríš se soustředí a pěkně běží, já mám ve vedení dooost mezery, ale Aríšek je celkem přehlíží a ustává a jako jediný běh dne se mi to fakt líbí :-) Máme další výbornou zkoušku. Jumping je děs běs ... opět pro nás celkem oříšek skočky zezadu a k tomu Aríš chytil svoji brblavou ... boha já myslela, že ho zabiju! Stojí, čučí, řve ... nejhorší běh dne !! Video najdete tady.

V součtu choďáčků končíme na krásném šestém místě ze sedmi :-D Ale den jsme si fajnově užili. Mogýsek to vzala socializačně :-) Celý den jen poletovala mezi psy, čím větší lím lepší k provokaci a každou chvíli jsem ji musela někde po areálu shánět, protože ten vystresovaný psík musel prozkoumat každičký roh :-) Myslím, že si to taky užila po svém. Po vyhlášení se nasoučkujeme zpátky do auta, ke všem těm našim věcem přidáme ještě krabici cen, kterou jsem vyfasovala od Lucky na choďácký trek a vyrážíme směr Brno, kde se stavujeme na baštu a pak ještě za Olí, kde si holky koupí bundy :-))) Však času máááme :-D Po cestě do Prahy potkáváme na benzíně Rytmuse, Kamča z toho pomalu omdlévá :-D Já nevím o koho jde, ale zaujmou mě ty jeho kozačky :-)) Do Prahy po notné dávce bloudění dorážíme opět cca ve 23.00, čímž dost vytáčíme majitele penzionu. Teda jako nakonec všechno bylo v pohodě, ale ty telefonáty během cesty nás natolik dostaly, že jsme chtěli radši zůstat spát v autě :-D Stane se no :-))) Zkouším si sestavu na zítra, kterou jsem zhruba vymyslela po cestě z Brna a zkouším si převlek (děkuji ti Juli), jo to nějak dáme :-) Záhadu zmizelé sekané a Kamčiných párků se nám nepodaří vysvětlit. Hurá spát !!!


 

NEDĚLE aneb Freestyle Praha:

Ráno v pět hodin mám chuť zabít jednoho ze psů, z taktnosti nebudu jmenovat :-))) Budík na osm neslyšíme a vstáváme cca v půl deváté. rychle pobalit, nasoučkovat do auta a opět boj s rakví. Sláva odjíždíme! Po příjezdu na závody nás trochu zaskočí taneční plocha, místo opravdu zajímavé :-) A ten smrad ze sušených plic či co to tam dělali taky stál za to :-)) Ale jinak závody pěkně plynou, jde to rychle a sestavy konkurentů jsou kurňa dobré. Trošku začínám zmatkovat, že vlastně nemám sestavu, jen v hlavě pár věcí co chci udělat, jen to nějak poskládat :-)) A už jdem na řadu, Aríšek se nejprve začuchává, ale pak se chytne a už pěkně dělá a vnímá. Ještě že nejde vidět ten zmatek, který mám v hlavě ... dalo by se to popsat ,,ježiš co ještě umíme, co tam mám honem rychle dát za cvik" Nakonec nějak odtančíme a jsem skoro i spokojená jak mi pejsek pracoval. A je z toho 10. místo :-)

Video naší improvizace na taneční ploše je tady

Konečně se balíme a fičíme směr domov. Ještě se tedy stavíme v Bolce na nudle bo hlad už nám kroutí bříška a hurááá domůůů. Byl to náročný, ale opět skvělý víkend s těmi nejlepčejšími lidmi, přístě zas :-) Fotky z celého výletu od nás i různě postahované jsou tady

Seminář dogfrisbee s Míšou Androvou

06.04.2012 08:34

Na velikonoční pátek jsme si pozvali do Rokytnice na cvičák Míšu Androvou a bylo to super. Jako pořadatel akce jsem tedy bylo dost vytočená, když z devíti přihlášených lidí dorazili jen čtyři, ale poučení pro příště - vybírat peníze předem a to od všech! No aspoň jsme to měli intenzivnější ... házeli jsme, házeli a házeli a to samy i s pesanama. Musím moc pochválit Aríška bo opravdu pracoval výborně, skákal za diskama, moc hezky dopadal ... no já snad nějaké ty závody už zvážím :-D Takže teď už jen trénovat a trénovat. Doufám, že Míša na nás nezanevřela a přijede za námi i příští rok ;-)
Fotky tady


Dogtrekkingové hrátky jarním Polabím

24.03.2012 09:50

Již počtvrté jsme vyrazili k Nymburku na trekovou jarní vycházku. Letos jsme si poprvé střihli MID (37,5 km) a teda po zimě to bylo fakt náročný :-)
Náš trekový tým se tentokrát skládal ze tří členů ... já s Aríškem, Andy s Ketynkou a Libor s Connie. Už start začal vtipně, protože jsme se s Andy vydali špatně, takže jsme to museli otočit a ještě jsme dobíhali Libora, který startoval za námi a měl doběhnout původně nás :-) Tlapeme si to takhle po Staré Boleslavi a najednou na zemi něčí itinerář s otázkami. Nu tak ho vezmem, třeba ho bude někdo hledat a bude za něj rád. Za chvíli telefonát od Jíťi .... ,,Andy, já ztratila ty papíry!! Jéé, vy ho máte!! A kde jste?? Teprv tam!!??" Andy málem šlehlo :-D Předali jsme papíry, udělali napájecí pauzu a vyrazili dále. K naší sestavě se přidali Atreyovi, nasadili jsme poměrně vysoké tempo a vzájemně se hecovali a předbíhali. Honza vše náležitě dokumentoval např. z hromady klád a podobných vyvýšených míst u cesty :-)

V Sojovicích se od nás Atreyovi odloučili a pokračovali svou kratší trasu a my si šli pobloudit do Sojovic a Staré Lysé. Tam se mi povedlo hledat Starou Lysou a přitom být v ní :-) Na Andy přišla krizovka a měla chuť to vzdát. Samozřejmě jsme ji nenechali, největší oporou byl asi Libor a jeho naprosto vysmátá hláška ,,hele já mám taky jako krizi" Další telefonát od Jíťi .... ,,Andy já jsem se ztratila! No ještě nejsem ani v tý Lysý, zašla jsem si asi 20 km" No je to hnusný, ale člověka to dost povzbudí, že je na tom někdo hůř :-)


Cesta do Dvorců se dá popsat jako honba za pivem. Představa orosené skleničky piva mě držela při životě asi 5 km :-) A konečně tu byla!! Sedli jsme, dali si pivečko a Andy Kofolu, vyměnili si ponožlky, zalepili puchýře, pejsci spočinuli a jak se hned šlo lépe. Zbývalo nám cca 12 km do cíle. Předbíháme nějaký lidi! Hurá, nebudeme poslední. Dopředu už nás tlačí jen to, že za náma někdo je, díkybohu :-)) Potkáváme Jíťu, zoufalou a naprosto ztrhanou. Přidává se k nám a rozšiřujeme se tedy o dva chody - Trista a Akima. Libor zase jí, jí vlastně pořád, vůbec nechápu kde všechny ty housky bere :-)

Labe!! V itineřáři psáno kolem Labe ke zdymadlům, do cíle zbývá 4 km!! Támhle jsou ty zdymadla, pojďme to dáme!! Přišla na mě krizovka, puchýř na patě praskl a bolí každým krokem. Andy odmítá zastavit, že už se jinak nerozejde, Jíťa jde už jen setrvačností, Libor jí housku a k tomu si občas poskočí jako že má taky tu krizovku :-)) Přicházíme k mostu, přejíždí přes něj vlak, nééé, to nejsou zdymadla !!! Teprv jsme v půli !! Nekonečno je nic oproti cestě kolem Labe. Konečně, jsme tu, do cíle zbývají 4 km.

Nastává průchod chatovou oblastí. Káraný!!! Díky bohu, už tam budem, to Káráný přeci nemůže být tak velký. Chyba - Káraný je nekonečný!! Bloudění, ztrácíme červenou značku, kde kurňa je. Deprese největší, ptáme se místních kudy do cíle ... to máte tak 2 km. To si děláte prdel!! Bez poděkování, bez pozdravu se šouráme dál, ještě 2 km!! UMŘU, určitě umřu!! Andy mi dodává sílu, Libor s houskou v ruce poskakuje přede mnou ... bože já bych ho něčím střelila :-D Stále nenacházíme červenou, Jíťa odpadá na kraj cesty, že už prostě dál nejde, Andy se ptá na cestu. ,,Prosím vás a jak je to ještě daleko? Ale pošeptejte mi to, aby to oni neslyšeli" Konečně chytáme červenou, sláva!! A už vidíme přes řeku náš cíl, přidáváme ani nevíme jak, přes most už běžíme ... jsme tady!!! DOŠLI JSME TO!!! Díky bohu za to :-) Čas, jakej máme čas? Pod devět hodin, máme čas 8.58 ... spokojenost největší :-)

Sedíme u stolku, pijeme pivečko a čekáme na vyhlášení ... málem jsem umřela, ale bylo to fajn :-)

Něco z mála fotek tady
 

1 | 2 >>