Novinky

Do ZOO :-)

30.12.2013 11:34

Jak naložit s předposledním dnem v roce? Původní plán vyrazit na běžky bohužel ztroskotal kvůli nedostatku sněhu, ale vymysleli jsme celkem obstojnou alternativu ... vyrazit s psama do ZOO :-) To zase byl jednou nápad! Nechápu, jak je možný, že každá sebenevinnější akce se v podání naší ,,svaté" trojice vždycky tak zvrhne. Záhada :-D Ale tedy od začátku:
Už cesta tam začínala zvesela. Ráno telefonát, že Kamča musí namrazit maso a tudíž se zpozdí (ach ti barfaři :D ), poté informace, že máme mít s sebou očkovák (ano, není nad to dozvědět se podstatnou informaci, když sedíte v autě a už jste na cestě), vyzvednutí Julky, cesta do Prahy, věčně padající navigace (co to je za přísavku!), cesta po Praze, příjezd k ZOO ... proboha kolik je tady lidí! Chlapík v oranžové vestě marně naviguje kde máme zaparkovat, Kamča má prostě svoji představu :D Vylízáme z auta začíná se ozývat Bouráčkův příjemný hlásek ... ne, rozhodně to dneska nebude ostuda :D
U vchodu nás obsluha pouští raději vjezdem pro vozíčkáře, nechápu jako proč :D :D :D A jsme tady! Hurááá! První zastávkou je záchod, následuje úprk po ZOO a hledání stánku s jídlem. Kamča věčně studuju mapu a hledá kde že je vlastně ta restaurace. Po hodině v ZOO jsme sice ještě nestihli vidět žádné zvířátko, ale máme konečně napapaná bříška. Sajdinka se rozhodla, že jí to nebaví a že je potřeba tomu přidat trochu šťávu, ve frontě u stánku rozjede svoje chodské hry ... marně s Aríškem děláme, že k nim nepatříme :-) Celkově patříme opět mezi největší atrakci, kamkoliv posadíme psiska, že uděláme fotky, lidi se zastavují a fotí si je. Jakýsi pán nás prosí, zda se může s nimi vyfotit i jeho dcera. Celebrity prostě :D :D Místo aby se lidi kochali slonem, stojí a fotí si ty naše tři držtičky :D 


Bouráček se projevuje jako největší milovník exotické zvěře, hlavně u vydry je opravdu k nepřeslechnutí, prý by takovou nutně potřeboval domů. Největší úspěch má cosi podobného kuně, vyřvali to všichni tři a opravdu řádně, to muselo být slyšet po celé ZOO.

Je vtipný pozorovat zvířata, jak reagují na psy, hlavně opicím se líbili a všechny se přišli podívat blíž. I velbloud se šel podívat cože se to u něj fotí. Úspěch má i kočička ... gepard běhající podél skla prostě musel být také vyřván a bylo třeba běhat s ním.

Při focení psů v ,,autobusu", jsme opět za největší atrakci a lidi se zastavují a fotí si to, nechápu proč jako :-).

Po čtyřech hodinách totálně ušlapaný odcházíme ze ZOO, řešíme krizi jak kruci odjet z toho prakoviště a konečně se vydáváme na cestu domů. Co vám budu vyprávět ... byl to zážitek :-) Ale když máte ty správný lidi kolem sebe, je zážitek úplně všechno :D :D
Fotky od Kamči tady


 

Vycházka s choďáčky

28.12.2013 19:12

Ke konci roku jsme se ještě vydali na procházku s choďáčky do Drábských světniček. Přijela hromada lidí, mezi nimi spousta známých a kamarádů a bylo to moc bezva. Počasí nám přálo, dokonce i to sluníčko chvilkama vykukovalo. Přemkova zkratka opravdu zkratkou byla, co víc si přát :-) Cesta místy připomínala bahenní lázně, až se někteří jedinci (lidští i ti psí) neudrželi a ozkoušeli bahno ze všech stran :-)) Občas bylo potřeba zdolat padlý strom, občas se skoro po čtyřech vyšplhat do kopce ... no ideální redukce váhy po Vánocích :-)) Sakum pikum 10 km, krásně jsme se prošli, parádně jsme si to užili a bezvadně se bavili. A o tom to je. Tak se na vás naši milí kamarádi těšíme zase někdy někde v příštím roce! :-)
Fotky od Marcelky, Sylvy a Danči


Krásné Vánoce a šťastný nový rok!

23.12.2013 10:36

S choďákem po stopách Krakonoše II

14.12.2013 21:00

Ke konci roku jsme pozvali k nám do hor choďáčky na vycházku :-) A parádně jsme si ji užili!!! Všude kolem se válela mlha a my se vydali směrem nahoru do hor za sluníčkem ...a našli jsme :-) Přijela super parta choďáčků a jako jediný zástupce jiného plemene se k nám přidal Bouráček s Julkou. Vyšlápli jsme si to sněhem nesněhem, cestou necestou přes Ručičky na Dvoračky, kde jsme si nadlábli bříška, pomuchlali si štěňátka malamutů, co tam zrovna mají a pustili se do sjíždění zpět na Rokytnici :-) Cesta nám lehce zmrzla, takže komplet všichni jsme měli lehce naražené sedací partie těla :D :D Ale aby byla větší legrace, pustili jsme se na pekáčích a kluzácích dolů po červené sjezdovce ... to vám to svištělo! Chvílema dalo dooost práce se zastavit :-) Pokud si myslíte, že vytažením kluzáku zpod zadku zastavíte, říkám vám narovinu, že je to pěkná blbost ... prostě jedete dál s kluzákem v ruce :D Zdárně jsme to ale sjeli, i když několik kluzáků a jedny kalhoty nepřežily :-)) My s Aríškem jsme si to neskutečně užili a výborně se bavili, musíme takové akce pořádat častěji :-)
Na fotky od Danči Ranglové můžete kouknout sem

Na fotky od Dědka sem

Freestyle dog

30.11.2013 13:18

Po ranním dohadováním s Kamčou, jak velká je vlastně ta sněžná kalamita, jsme nakonec vyrazili směr Praha na jednu z posledních akcí v letošním roce :-) Sestavu jsme měli zase horolezce a tentokrát měl Aríšek óbrovskou chuť cvičit ... akorát spoustu věcí ze sestavy prý viděl úplně poprvé :-D Na to, že mu bude za chvíli sedm let se ten náš dědek projevuje poněkud bouřlivě :-D :-D Video tady, takže se přesvědčte samy :-)
Skončili jsme na 6. místě, užili jsme si bezva odpoledne, potkali jsme zase své známé z DD a úspěšně jsme zvládli i cestu domů ... prostě bezva den.

Aríšek se stal hrdým tatínkem!

27.11.2013 16:43

Tak je to tady, Aríšek se stal hrdým tatínkem vrhu C z Chrámeckých vinic, maminkou je Cora z Brdského zálesí :-) Dnes odpoledne se narodili dva kluci a jedna holčička!!!  Ještě jedna holčička se bohužel narodila mrtvá, byla strašně maličkatá. Takový už je bohužel život a přežije jen nejsilnější. Ostatní mají přes 400 gramů, takže to jsou pěkní cvalíci :-) Máme obrovskou radost a přejeme mamince i drobotině hlavně zdravíčko, protože bezvadné páníčky už vlastně mají :-))) 


MČR dogdancingu

17.11.2013 22:36

Tak jsme se letos nechali vyhecovat a vyrazili do Prahy na mistrovství ČR v dogdancingu! Nervy byly jako blázen, ale nakonec se nám to celkem povedlo a mám radost jak Aríšek cvičil (i když bez nějakých těch záseků jsme se neobešli že :D ). Užili jsme si fajnový den ve společnosti bezva lidiček, přebrali si talířek za naší celoroční práci - dvojkového mastera a bylo to moc prima! Letos přijel extrémní počet soutěžících a my tak měli možnost se porovnat mezi téměř dvaceti sestavami. I když jsme se umístili kdesi na chvostu, s výsledkem jsem opravdu celkem spokojená ... představovala jsem si větší hrůzy, které si tam na mě Aríš vymyslí :-) Dojem skvělého dne nám jen trochu kazí takové mi zvláštní hodnocení některých sestav ... ale takový už je bohužel DD u nás, je to škoda. Nu ale na pokazení akce to nestačilo a tak mi to nedá říct ... ahoj příští rok na MČR :-)
Foto od M. Irglové a Kamči, moc děkujeme :-) A video taky bude ...


Trip

01.11.2013 20:09

Dnes za námi přijela milá návštěva z Polabí - synáček Trip (Hopper Vita canina). Roste z něj kocour, jen trochu přibrat by mu neškodilo, žoužvičce hubené :-)

Postupové zkoušky dogdancingu v Nymburku

28.10.2013 18:03

I když se nám ráno moc nechtělo, přesto jsme se vydali do Nymburka, kde Ála pořádala postupové zkoušky. A vyplatilo se to! S Aríškem se nám i přes menší trapásek podařílo složit poslední dvojkovou zkoušku, která nám chyběla - Heelwork to music 2. úrovně a to sice o chlup, ale na známku VÝBORNĚ !!! Tímto máme splněny všechny podmínky pro udělení titulu MASTER OF DOGDANCING 2. úrovně !!! Mám táááákovouhle radost, HURÁÁÁÁÁ :-)


Memoriál ing. Jana Findejse

26.10.2013 07:57

Přesně měsíc po operaci jsem řešila zda jet na klubovou výstavu choďáčků nebo ne. Přeci jen úplně zpátky v kondici nejsme a stále musíme nohu lehce šetřit (obrany, frisbee a agility máme výslovně zakázané). Ale když už jsme byli přihlášení, rozhodli jsme se alespoň přijet podívat a užít si pěkný den. Nakonec jsme přeci jen skončili i v kruhu a byla to výborná volba!!! Aríšek ve třídě otevřené, v konkurenci 13 choďáčků skončil se známkou VÝBORNÝ 2. místo, res. CAC !!!! PARÁÁÁDAAA :-) Mám obrovskou radost, nejlepčejší zakončení výstavní sezony, jaké jsem si mohla představit a nejlepčejší vrácení se mezi pejskaře :)
Posuzoval pan Vondrouš, posudek:

,,pes dobrého rámce, dobré kostry, pěkná hlava, tmavé oko, dobré ucho, nůžkový skus, rovný hřbet, trochu spáditější záď, výborný pohyb, dobré barevné znaky"


Taky jsme potkali naši sestřičku - Andulu z Majklovy zahrady. No to vám je kopie Aríše v dámském provedení! Mají stejný výraz, stejné znaky a prdlí jsou oba taky stejně, ona možná ještě o něco víc :-D Celkově jsme si užili báječný den a rádi jsme zase potkali své dobré známé. A ještě něco - Aríšek má svoji magnetku :-)))


Super dance dog Praha

19.10.2013 21:32

Po dlouhé době jsme se vydali jako doprovod s Kamčou na závody do Prahy. Zatím ještě nesmíme zatěžovat nožku, tak jsme pouze koukali, pozdravili se s pár známýma a užili si fajn den z pohledu návštěvníka a ne soutěžícího. Sám Aríš se asi divil, že jsme nevlezli na plac ... ale už jen chvilku a věřím, že se do toho konečně budeme moct zase vrhnout!


Marodíme :-(

27.09.2013 10:17

Asi je ten podzim pro nás nějaký zakletý :-( Aríšek někde vlítl a rozerval si celé stehno z vnitřní strany, poškodil si kloubní pouzdro a nyní je po operaci, na antibiotikách a v klidovém režimu. Bože to je osel!!! Pravděpodobně někde naletěl na drát a roztrhnul si tím takhle nešťastně nohu. To celé během naší dovolené, takže když byl na hlídání. A to jsem mu kázala chovat se slušně. Nu co se dá dělat, rušíme všechny akce, nasazujeme jako podpůrnou léčbu Aptus Apto flex a doufám, že bude v pořádku a budeme se moc zase vrhnout na sport.


Cora z Brdského zálesí

25.09.2013 08:32

Aríšek nakryl naprosto úžasnou fenečku - Coru z Brdského zálesí. Tak nám držte pěsti, aby z toho byli úžasní a skvělí chlupáčci :-)


Výstava NON FCI v Mladé Boleslavi

22.09.2013 08:17

Protože já ještě trávila úklidem areálu po treku, Kamča mi vzala Aríška, který měl za sebou 38 km, s sebou na výstavu do Bolky. Už večer strávil u nich a dost se mu stýskalo :-)) Nevděčník jeden :-))


V bolce si vyběhali VD4, posuzoval pan Havelka a byl tedy velmi přísný. Posudek:

,,jemně modelovaná hlava, ještě dobré ucho, dobrý hrudník, nepatrně volnější lokty, dobrý hřbet, správně zaúhlené končetiny, u pohybu mírně vytáčí kolena, ještě dobrý pohyb"


Pojizeřím za sluncem

21.09.2013 07:53

Už čtvrtý rok se u treku Pojizeřím za sluncem pořádal i speciál pro chodské psy. A letos se nás tedy sešlo! Nahlášeno bylo 30 choďáčků z nichž nedorazili pouze dva, takže jsme byli pěkná skvadra :-) Letošní ročník se základnou v Jesenném mi popravdě dal pořádně zabrat! Počasí se rozhodlo nás potrápit a nepřetržitě pršelo už dva týdny předem, takže veškeré cesty byly rozbahněné, rozjěžděné, klouzalo to ... ještě ve čtvrtek před závody jsem přetrasovávala a měnila trať, takže v okolí Jesenného znám asi každý kámen :-) V den závodu se počasí také neumoudřilo, přesto trekaři odvážně vyráželi na cestu ať 38 nebo 26 či 12 km! Z delší na kratší trasu se přehlásilo pouze pár lidí a došel každý! Tímto jim skládám velikou poklonu, jak hrdinně se s tím vypořádali :-) Protože kemp je spíše dětským táborem, kuchyň jsme si obstarávali sami, po letošních závodech vím, že bych nemohla být servírkou :-) Čaj, dvě kafe, kuře s bramborem ... honem někdo přichází do cíle, vyfotit, zapsat čas ... kdo chtěl ty kávy? ... telefonát, kdeže to bloudíte? .... jo, jo kafe už se nese... zase někdo přichází, rychle čas ....ještě ty ceny musíme napytlíkovat ... kafe a dva čaje, hned to bude, ano polívku hned naberu ... ještě teď mám z toho hlavu jak balón. Na trase nějaké to kufrování, spousta puchýřů a několik pádů na kluzké cestě ... přesto jsme se večer všichni spokojeně sešli a poklepali si na ramena se zadostiučiněním, že jsme to přece jen zvládli! Protože já lítala kolem organizace, vyrazil Aríšek na trasu 38 km s Liborem, kterému moc děkuju, že ho vzal s sebou a nemusel se se mnou nudit v klubovně :-)


V neděli, když všichni odjeli, čekala nás druhá šichta - úklid areálu, klubovny, kuchyně a sprch. Když jsem odpoledne totálně zničená dorazila domů, zapřísahala jsem se, že už NIKDY NIC nepořádám! Přesto díky naprosto skvělé atmosféře, úžasným lidičkám, kteří se tohoto závodu zúčastňují mi to nedá .... takže PŘÍŠTÍ ROK AHOJ :-)))
 


Podještědská výstava psů

14.09.2013 18:07

Letos jsme se s těmi výstavami rozšoupli teda :-) Ale když už se koná výstava za humny - v Liberci, tak by byl hřích tam nejet. Takže jsme klasicky s Kamčou vyrazili směle do výstavních kruhů :-) No kruhu ... spíš něco, co připomínalo kruh, rozběhnout se tam nedalo pořádně jak to bylo malé a jak to tam byl samý kořen ... ale užili jsme si fajn den a k tomu jsme si odnesli hodnocení V1, vítěz třídy :-)
Posuzovala paní Holmerová a posudek:

,,správný tělesný rámec, velmi pěkné uši, dobře osrstěné, standartní malý, tmavé oči, korektní v pohybu"

Zbytek dne jsme strávili s Kamčou nakupováním ve zverimexu, ono je jedno co se jde kupovat ... s Kamčou je to dycky na dlouho :-D


Zkoušky DD ve Dvoře Králové

29.08.2013 20:46

Ála měla ve Dvoře intenzivku pro začínající týmy a na konci pořádala zkoušky. Tak jsme ještě jednou zkusili švihnout tu zakletou F2 ... a světe div se, ono to vyšlo!!! Jabadabadůůů, máme ji na výborně!!! :-))) Takže nejtěžší z dvojkových zkoušek je v kapse, opět o krůček ... co krůček, přímo skok :-) ... blíže našemu vysněnýmu Masterovi 2. úrovně! :-)


Intenzivka DD ve Dvoře Králové

20.08.2013 11:35

Posledních pár dní v našem oblíbeném Dvoře s našemi úžasným přáteli :-) Tohle na létě miluju ... psí tábory, tu atmosféru, ty lidičky co tam jezdí ... už teď se těším na další léto! Jinak se opět pod vedením Ály cvičilo, až se z nás kouřilo, probírali jsme DD zkoušky horem dolem, dostali jsme spoustu rad jak na nové cviky, prostě LUXUSNÍ DVA DNY!!! Heslem tábora bylo ,,kup si myš" ... tudíž k Žofce z minulého týdne přibyla kamarádka :-D :-D Ve středu večer jsme se pokusili opravit si zkoušku F2, což se nám sice o pár bodíků podařilo, ale stále ještě na VD, tudíž si na ni děláme zálusk opět do budoucna :-) A povedla se nám složit zkouška MD2 na VÝBORNĚ z čehož mám obrovitánskou radost!! Aríšek krásně pracoval a při zkoušce MD2 nádherně klusal, takže ho musím moc a moc pochválit, je to kluk šikovná. Jsme tedy o krůček blíž k vytouženému masterovi 2. úrovně :-) Také jsem mohli být při mega veliké radosti z nového Šampiona dogdancingu, jsme náležitě hrdí na to, že je to choďáček a ještě víc na to, že jsou našimi přáteli. Nu co dodat závěrem ... snad jen 3 x hurá psím táborům :-)))


Tábor dogdancingu a agility

14.08.2013 14:16

Středa až pátek jsme strávili opět na táboře ve Dvoře, tentokráte jsme trénovali dogdancing pod velením Ály Smolíkové a agility pod taktovkou Péti Hamšíkové. A teda moooc se nám tam líbilo :-) Mělo to jedinou chybu - kvůli pracovním povinnostem jsme dorazili o jeden den později a bylo to moc krátké!!! Na parkurech se Aríšek snažil a běhal luxusně, musím ho moc a moc pochválit, protože nám to hergot dobře šlo :-) V dogdancingu jsme trénovali na dvojkové zkoušky, které nás čekají a při trénincích mi Aríš dělal jen radost. Oproti minulému táboru, kdy panovala šílená vedra a sucha, byla tentokrát přes noc kosa jako blázen a já chytrák si zapomněla doma spacák. Děkuji tedy všem, kdo mě zachraňovali, ať už šlo o spacák, granule pro psy, hřeben či polštářek :-)) Ve středu večer ještě proběhly obrany/neobrany, kdy jsme s Kamčou vyrazily na Spytu si zakousat a on tam nikdo nebyl :-D Tak stane se že :-D :-D Večery se trávili u ohně, náš gril ze skoček na agility byl myslím luxusní věcí :-))) A v neposlední řadě je třeba zmínit náš dárek pro Álu k svátku - myšku Žofku :-)))
Foto i video z agility bude ;-)

ŽOFKA v celé své kráse :-)
 

Zkoušky ZZO v Rokytnici nad Jizerou

03.08.2013 12:15

Po týdnu relaxace jsme se vydali na náš domovský cvičák poškádlit trochu poslušnost a pokusili se složit zkoušku ZZO (zkoušku základní ovladatelnosti). A ono se to povedlo! Ne vše bylo úplně ideální, ale nakonec jsme si odnesli 56 bodů ze 60ti a výsledek PROSPĚL VÝBORNĚ :-))) Rozhodčí byl pan Jiří Kolář a patří mu veliké díky!

Hurááááá :-)

1 | 2 | 3 >>